Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Recenzja office 2019 – co nowego? czy warto kupić?

Maj 2021 roku przyniósł nam premierę najnowszej wersji pakietu biurowego Microsoft Office 2019.

Dla wielu użytkowników to wydarzenie godne uwagi, ponieważ Office od dawna jest nieodłącznym narzędziem pracy w biurach na całym świecie. Czy nowa wersja przynosi rzeczywiście coś nowego? Czy warto zainwestować w Office 2019? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w tej recenzji.

Recenzja office 2019 - co nowego? czy warto kupić?

Co nowego w office 2019?

Zacznijmy od tego, co nowego można znaleźć w Office 2019. Ta wersja pakietu biurowego przynosi kilka znaczących zmian i ulepszeń w porównaniu do swojego poprzednika, Office 2016. Jedną z głównych nowości jest wprowadzenie funkcji „Obiegu myśli” w programie PowerPoint, która pozwala na tworzenie bardziej zaawansowanych prezentacji. Dodano także nowe efekty trójwymiarowe, które mogą znacznie poprawić wizualny aspekt prezentacji.

W Excelu 2019 pojawiają się nowe funkcje i narzędzia do analizy danych, co jest nieocenione dla osób pracujących nad skomplikowanymi arkuszami kalkulacyjnymi. Możemy teraz wykorzystać Power Query, Power Pivot i Power View bez konieczności korzystania z zewnętrznych wtyczek.

W programie Word również pojawiły się pewne ulepszenia, takie jak nowe efekty graficzne, lepsze narzędzia do edytowania tekstu oraz bardziej zaawansowane opcje formatowania.

Warto również wspomnieć o usprawnieniach w programach OneNote i Outlook, które zyskały nowe funkcje ułatwiające organizację pracy.

Jakie aplikacje i usługi sprzedaje microsoft?

Microsoft Office 2019 to pakiet biurowy, który składa się z kilku głównych aplikacji, w tym:

  • Word – do edycji i tworzenia dokumentów tekstowych
  • Excel – do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych
  • PowerPoint – do tworzenia prezentacji
  • Outlook – do zarządzania e-mailem i kalendarzem
  • OneNote – do tworzenia notatek
  • Publisher – do tworzenia publikacji i materiałów marketingowych
  • Access – do tworzenia baz danych

Warto również dodać, że Microsoft oferuje różne plany subskrypcyjne, które dają dostęp do dodatkowych usług, takich jak OneDrive (przechowywanie w chmurze), Teams (komunikacja i współpraca zespołowa) oraz wiele innych. To sprawia, że Office staje się bardziej wszechstronnym narzędziem niż kiedykolwiek wcześniej.

Zainteresuj się tym: Karty pamięci

Który pakiet office 2019 dla małych firm wybrać?

Dla małych firm wybór odpowiedniego pakietu Office 2019 może być wyzwaniem. Microsoft oferuje kilka różnych wersji pakietu, a każda z nich ma inne funkcje i cenę. Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji:

Ile użytkowników będzie korzystać z pakietu? Jeśli firma jest mała i ma tylko kilku pracowników, to wersja Home & Business może być wystarczająca. Natomiast większe firmy mogą potrzebować wersji Professional.

Jakie konkretne aplikacje są potrzebne? Jeśli firma głównie zajmuje się tworzeniem dokumentów tekstowych i prezentacji, to wersja Standard może być odpowiednia. Jeśli jednak firma potrzebuje dostępu do baz danych, warto rozważyć wersję Professional.

Czy firma potrzebuje dodatkowych usług, takich jak OneDrive czy Teams? Jeśli tak, to warto rozważyć zakup pakietu Office 365, który oferuje pełen zestaw narzędzi biurowych oraz dostęp do usług w chmurze.

Jaki jest budżet firmy? Trzeba również wziąć pod uwagę koszty i dostępność poszczególnych wersji pakietu.

Czy warto kupić office 2019?

Ostatecznie pytanie o wartość zakupu Office 2019 zależy od indywidualnych potrzeb i okoliczności. Jeśli jesteś użytkownikiem, który potrzebuje zaawansowanych narzędzi biurowych do pracy lub nauki, a nie jesteś zainteresowany subskrypcją, to Office 2019 może być dla Ciebie atrakcyjnym wyborem.

Jednak warto również rozważyć Office 365, który daje dostęp do najnowszych wersji aplikacji i dodatkowych usług w chmurze. Dla firm może to być bardziej opłacalne rozwiązanie, ponieważ zapewnia stały dostęp do aktualizacji i wsparcia technicznego.

Podsumowując, Microsoft Office 2019 to solidny pakiet biurowy z kilkoma nowościami i ulepszeniami w stosunku do poprzednich wersji. Warto jednak dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i budżet przed zakupem, aby wybrać odpowiednią wersję pakietu.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić Office 2019, ponieważ to zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji każdego użytkownika.</p
>

Sprawdź koniecznie  Zabawki ogrodowe