Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Office 2016 czy 365? – który wybrać? jaki najlepszy? porównanie

Kiedy nadchodzi czas, aby wybrać oprogramowanie biurowe do swojego komputera, zazwyczaj pojawia się pytanie: Office 2016 czy Office 365? Obie te opcje oferują narzędzia do pracy z dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami, ale różnią się w wielu aspektach.

W tym artykule dokładnie przyjrzymy się różnicom pomiędzy Office 2016 a Office 365 oraz omówimy parametry i ceny obu pakietów, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru.

Office 2016 czy 365? - który wybrać? jaki najlepszy? porównanie

Różnice pomiędzy office 2016 i office 365

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego pakietu biurowego jest zrozumienie głównych różnic między Office 2016 a Office 365.

Office 2016:

Office 2016 to tradycyjna wersja pakietu biurowego, która jest instalowana na komputerze i działa lokalnie. Oznacza to, że wszystkie aplikacje, takie jak Word, Excel i PowerPoint, są dostępne na Twoim urządzeniu bez potrzeby stałego połączenia z internetem. Otrzymujesz stałą licencję na oprogramowanie, co oznacza, że płacisz raz i masz do niego dostęp przez cały czas, jednak nie otrzymujesz aktualizacji ani nowych funkcji poza tymi, które zostały wprowadzone w momencie zakupu.

Office 365:

Office 365, z drugiej strony, to usługa oparta na subskrypcji, która oferuje dostęp do najnowszych wersji programów biurowych Microsoftu. Oznacza to, że zawsze korzystasz z najnowszych funkcji i aktualizacji, ponieważ oprogramowanie jest automatycznie aktualizowane. Dodatkowo, możesz korzystać z aplikacji Office na wielu urządzeniach, w tym na smartfonach i tabletach. Office 365 oferuje również przechowywanie danych w chmurze, co ułatwia dostęp do plików z dowolnego miejsca, o każdej porze.

Parametry i ceny pakietu office 2016

Ceny pakietu Office 2016 zależą od wybranej wersji oraz liczby licencji. Oto kilka głównych wersji Office 2016:

  • Office Home & Student 2016: Obejmuje Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Cena zależy od rodzaju licencji (jednostanowej lub wielostanowej), ale zazwyczaj mieści się w zakresie od 300 do 500 złotych.
  • Office Home & Business 2016: Obejmuje wszystkie aplikacje z wersji Home & Student oraz Outlook. Cena wynosi zazwyczaj od 700 do 1000 złotych.
  • Office Professional 2016: Oferuje wszystkie aplikacje Office oraz Publisher i Access. Cena może przekroczyć 1000 złotych.

Warto zaznaczyć, że te ceny są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od sprzedawcy i promocji.

Korzystając z okazji, zapoznaj się z tym wpisem: Skróty młodzieżowe, ale beka xd. co oznacza xd, rigcz lub essa?

Parametry i ceny pakietu office 365

Office 365 oferuje różne plany subskrypcyjne, które są dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Oto niektóre z głównych planów Office 365:

  • Office 365 Personal: Obejmuje dostęp do wszystkich aplikacji Office na jednym urządzeniu oraz 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive. Cena wynosi zazwyczaj od 35 do 50 złotych miesięcznie.
  • Office 365 Home: Obejmuje dostęp do aplikacji Office na pięciu urządzeniach dla maksymalnie pięciu użytkowników oraz 1 TB przestrzeni dyskowej na każdego użytkownika. Cena wynosi zazwyczaj od 45 do 60 złotych miesięcznie.
  • Office 365 Business: Skierowany jest do firm i oferuje zaawansowane narzędzia do współpracy oraz przechowywanie w chmurze. Cena zależy od liczby użytkowników i funkcji, ale może wynosić od 30 do 100 złotych miesięcznie na użytkownika.

Wybór planu Office 365 zależy od Twoich indywidualnych potrzeb oraz liczby urządzeń, na których chcesz korzystać z aplikacji biurowych.

Który pakiet biurowy wybrać? office 2016 czy office 365?

Wybór pomiędzy Office 2016 a Office 365 zależy od kilku czynników, takich jak:

  • Twoje indywidualne potrzeby i rodzaj pracy.
  • Ilość urządzeń, na których chcesz korzystać z aplikacji biurowych.
  • Budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na oprogramowanie biurowe.
  • Chęć korzystania z najnowszych funkcji i aktualizacji.

Jeśli jesteś osobą pracującą w domu lub potrzebujesz tylko podstawowych narzędzi biurowych, Office 2016 może być odpowiednią opcją, zwłaszcza jeśli preferujesz jednorazowy zakup i nie masz potrzeby korzystania z najnowszych funkcji.

Jeśli jednak pracujesz w firmie, potrzebujesz dostępu do aplikacji biurowych na wielu urządzeniach, lub chcesz korzystać z zaawansowanych nar
zędzi do współpracy, Office 365 może być lepszym wyborem. Subskrypcja zapewnia ciągłe aktualizacje i dostęp do chmury, co może znacząco ułatwić pracę.

Ostateczny wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji, dlatego warto dokładnie przeanalizować obie opcje przed podjęciem decyzji.

Warto również pamiętać, że Microsoft regularnie aktualizuje swoje oprogramowanie biurowe, więc obie opcje mogą ulegać zmianom w przyszłości. Dlatego warto śledzić nowości i dostępne plany subskrypcyjne, aby zawsze korzystać z najlepszych narzędzi do pracy.

Podsumowując, wybór pomiędzy Office 2016 a Office 365 zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Obie opcje mają swoje zalety i wady, więc warto dokładnie przeanalizować, który pakiet biurowy najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Sprawdź koniecznie  Kable teleinformatyczne