Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Baner na yt – wymiary grafik na youtube i darmowy szablon (2023)

Jednym z kluczowych elementów kanału na YouTube jest jego wygląd wizualny.

Baner na YouTube to jeden z elementów, który od razu przyciąga uwagę odwiedzających i może zachęcić ich do subskrypcji. Jednak aby baner wyglądał profesjonalnie i prawidłowo się wyświetlał na różnych urządzeniach, należy przestrzegać określonych wymiarów grafik na YouTube. W tym artykule omówimy te wymiary oraz udostępnimy darmowy szablon banera, który pomoże Ci dostosować grafikę do potrzeb kanału.

Baner na yt – wymiary grafik na youtube i darmowy szablon (2023)

Youtube – jakie wymiary powinien mieć baner na yt?

Baner na YouTube to duży obrazek znajdujący się na górze strony kanału. Aby zapewnić, że baner będzie dobrze wyglądać na różnych urządzeniach, warto zwrócić uwagę na jego wymiary. Aktualne zalecane wymiary banera na YouTube to 2560 x 1440 pikseli. Jednak istnieje pewne ważne wyjaśnienie – ta grafika zostanie przycięta na urządzeniach mobilnych, więc ważne jest, aby umieścić najważniejsze informacje i elementy w centrum obrazu, w okolicach 1546 x 423 pikseli. Optymalna wielkość pliku to 6 MB, a akceptowane formaty to JPG, GIF, BMP lub PNG.

Jakie wymiary ma miniaturka na yt?

Miniaturki na YouTube to kolejny ważny element, który przyciąga uwagę widzów. Miniaturka to mały obrazek, który reprezentuje Twoje video na platformie. Aktualne zalecane wymiary miniaturki to 1280 x 720 pikseli. Optymalna wielkość pliku to 2 MB, a akceptowane formaty to również JPG, GIF, BMP lub PNG.

Przyjrzyj się temu: Akcesoria i dodatki sportowe

Rzuć okiem na: Ekspresy ciśnieniowe

Sprawdź również: Huawei p9 32 gb szary (6901443113958) – smartfon

Wymiary awatara na youtube

Aby uzupełnić profil kanału na YouTube, warto również dodać awatar. Aktualne zalecane wymiary awatara to 800 x 800 pikseli. Awatar będzie wyświetlany zarówno na kanale, jak i podczas komentarzy. Optymalna wielkość pliku to 1 MB, a akceptowane formaty to JPG, GIF, BMP lub PNG.

Darmowe narzędzia do tworzenia miniaturki na youtube

Jeśli nie jesteś grafikiem, a chciałbyś stworzyć atrakcyjne miniaturki do swoich filmów na YouTube, nie martw się – istnieje wiele darmowych narzędzi online, które mogą Ci w tym pomóc. Oto kilka z nich:

  • Canva: Canva to popularne narzędzie do projektowania grafiki online. Posiada wiele gotowych szablonów miniaturek do wyboru.
  • Crello: Crello to kolejna opcja do projektowania grafiki online, oferująca wiele darmowych szablonów miniaturek.
  • Snappa: Snappa to prosty w obsłudze edytor graficzny online, który również posiada szablony miniaturek.

Dzięki tym narzędziom będziesz mógł stworzyć profesjonalnie wyglądające miniaturki bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności graficznych.

Warto przeczytać

Zakładając kanał na YouTube, warto poznać zasady dotyczące wymiarów grafik, aby Twój kanał prezentował się profesjonalnie i przyciągał uwagę widzów. Pamiętaj, że baner, miniaturki i awatar to pierwsze rzeczy, które widzowie zauważają, więc warto zadbać o ich odpowiednie przygotowanie. Dzięki dostępnym darmowym narzędziom możesz również tworzyć atrakcyjne miniaturki nawet bez doświadczenia w projektowaniu grafiki. Nie zapomnij również regularnie aktualizować swojego banera i miniaturek, aby odzwierciedlać najnowsze treści na swoim kanale. Dzięki temu Twój kanał na YouTube będzie bardziej profesjonalny i atrakcyjny dla widzów.

Teraz, kiedy znasz wymiary grafik na YouTube oraz masz dostęp do darmowego szablonu banera, możesz zacząć tworzyć lub aktualizować swoje grafiki na platformie i przyciągać większą liczbę widzów na swoje wideo.

Sprawdź koniecznie  Gtx 1050 – kiedy premiera? dane techniczne. co już wiemy?