Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Punisher – kim jest, co musisz o nim wiedzieć? jakie filmy z punisherem obejrzeć?

Jednym z najbardziej kultowych antybohaterów w historii komiksu jest bez wątpienia Punisher.

Postać ta jest znana z nieugiętego pościgu za zbrodniarzami i bezwzględnego wymierzania sprawiedliwości. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej fascynującej postaci oraz omówimy filmy i seriale, w których możemy go spotkać.

Punisher – kim jest, co musisz o nim wiedzieć? jakie filmy z punisherem obejrzeć?

Kim jest punisher?

Punisher, czyli Frank Castle, to postać stworzona przez Geralda Conwaya, Rossa Andru i Johna Romitę Sr. Zadebiutował on w komiksie „The Amazing Spider-Man” #129, który ukazał się w 1974 roku. Punisher to były żołnierz Marines, który stał się żądny zemsty na przestępcach po tym, jak jego rodzina padła ofiarą mafii. Postanawia on walczyć zbrojnie przeciwko przestępczości i stać się koszmarem dla wszystkich, którzy łamią prawo.

Jedną z charakterystycznych cech Punishera jest jego bezwzględność i brak skrupułów. Nie wierzy w aresztowania i procesy sądowe, uważając, że są one zbyt łagodne wobec przestępców. Zamiast tego, Frank Castle używa broni i taktyki wojskowej, aby eliminować swoich wrogów.

Filmy i seriale z punisherem

Postać Punishera pojawiła się w różnych adaptacjach filmowych i telewizyjnych. Jednym z pierwszych filmów, w którym możemy zobaczyć Punishera, jest „The Punisher” z 1989 roku, w reżyserii Marka Goldblatta. Jednak film ten nie zdobył popularności i nie został dobrze przyjęty przez krytyków.

Prawdziwym przełomem w karierze Punishera był serial telewizyjny „Daredevil” produkcji Marvela, w którym postać ta była grana przez Jona Bernthala. Po pozytywnym odbiorze tej wersji Punishera, postać ta otrzymała własny serial zatytułowany „The Punisher,” który miał dwie udane serie.

Warto również wspomnieć o udziale Punishera w zespole antybohaterów w filmie „The Punisher: Wojna Krwi” oraz o jego występie w drugiej serii serialu „WandaVision.”

Rzuć okiem na to także: Kable usb

Skup się na: Smartdom: twój dom stał się inteligentny

Przyjrzyj się temu: Kamienny dywan – jak wygląda? gdzie go położyć i ile kosztuje? – home

The punisher – informacje o najnowszym serialu

Niestety, na dzień mojego ostatniego dostępu do informacji (styczeń 2022 roku), nie został jeszcze ogłoszony żaden nowy serial lub film z udziałem Punishera. Jednak nie można wykluczyć, że Marvel planuje kontynuację historii tej postaci w przyszłości.

Warto przeczytać

Jeśli jesteś fanem Punishera i chciałbyś poznać go lepiej, warto sięgnąć po komiksy, w których ta postać występuje. Niektóre z klasyków to „The Punisher MAX” autorstwa Gartha Ennisa oraz „Punisher: Born” napisany przez Geralda Conwaya. Ponadto, istnieją liczne serie komiksowe, które przedstawiają różne przygody Punishera w świecie Marvela.

Punisher to postać, która fascynuje wielu fanów komiksu i kina akcji. Jego nieustępliwa walka przeciwko przestępczości i bezwzględność wobec wrogów sprawiają, że jest to jedna z najbardziej ikonicznych postaci w historii komiksu. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji, koniecznie obejrzyj filmy i seriale z udziałem Punishera oraz sięgnij po komiksy, aby zgłębić jego historię.

Artykuł ten miał na celu przedstawienie postaci Punishera oraz podpowiedzenie, gdzie można go spotkać w różnych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Mamy nadzieję, że dzięki niemu lepiej zrozumiesz, kim jest ta niezwykła postać i jakie są jej najważniejsze dzieła.

Sprawdź koniecznie  Umyj włosy odpowiednio