Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Ankiety google – jak je zrobić? czym są formularze google?

Google Forms to narzędzie, które umożliwia tworzenie różnego rodzaju ankiet i formularzy online.

Jest to nie tylko proste w użyciu, ale także bardzo wszechstronne narzędzie, które znajduje zastosowanie zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. W tym artykule omówimy, jak stworzyć ankiety w Google Forms, jakie są możliwości ich wykorzystania oraz jak sprawdzić i udostępnić wyniki ankiety Google.

Ankiety google – jak je zrobić? czym są formularze google?

Ankiety google – jak zrobić?

Tworzenie ankiety w Google Forms jest niezwykle proste i intuicyjne. Oto kroki, które musisz podjąć, aby stworzyć swoją własną ankietę:

 1. Zaloguj się na swoje konto Google.
 2. Otwórz Google Forms, klikając na ikonę „Forms” w swoim panelu narzędzi Google Drive.
 3. Wybierz opcję „Utwórz formularz”.
 4. Nadaj swojemu formularzowi tytuł i opcjonalnie krótki opis, który pomoże respondentom zrozumieć, o co chodzi w ankiecie.
 5. Zacznij dodawać pytania, wybierając odpowiedni rodzaj pytania, takie jak pytania jednokrotnego wyboru, pytania wielokrotnego wyboru, pytania otwarte, itp.
 6. Dostosuj pytania, dodając treść i ewentualnie dostosowując opcje odpowiedzi.
 7. Jeśli chcesz, możesz także dodać obrazy lub filmy do swojej ankiety, aby ją bardziej uatrakcyjnić.
 8. Gdy skończysz tworzyć swoją ankietę, możesz dostosować ustawienia, takie jak możliwość anonimowego wypełniania ankiety lub wymaganie logowania.
 9. Na koniec kliknij „Gotowe”, aby zapisać swoją ankietę.

Twoja ankieta jest teraz gotowa do udostępnienia respondentom. Możesz ją udostępnić poprzez udostępnienie linku lub osadzenie jej na stronie internetowej.

Zastosowanie formularzy google

Google Forms znajduje szerokie zastosowanie zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Oto kilka przykładów, jak można wykorzystać formularze Google:

W sferze zawodowej:

– Badania opinii klientów: Możesz tworzyć ankiety, aby zbierać opinie i feedback od klientów na temat swoich produktów lub usług.

– Rekrutacja pracowników: Możesz użyć formularzy Google do zbierania aplikacji i informacji od kandydatów na stanowiska pracy.

– Organizacja wydarzeń: Formularze Google mogą być przydatne do zbierania zgłoszeń i informacji od uczestników wydarzeń.

W życiu osobistym:

– Planowanie wydarzeń rodzinnych: Możesz użyć formularzy do zbierania informacji od rodziny i przyjaciół na temat dostępności i preferencji dotyczących daty i miejsca spotkania.

– Ankietowanie wśród znajomych: Chcesz zdecydować, gdzie wyjść na kolację? Stwórz ankietę i pozwól swoim znajomym głosować na najlepszą opcję.

Weź pod uwagę: Odkurzacze pionowe – odkurzacze bezprzewodowe

Warto to rozważyć: Test kamery internetowej – jak sprawdzić, czy kamerka działa?

Rzuć okiem również na: Radio – wszechstronność i nowoczesność

Jak sprawdzić i udostępnić wyniki ankiety google?

Po zebraniu odpowiedzi od respondentów możesz łatwo sprawdzić i analizować wyniki swojej ankiety. Oto kroki, które musisz podjąć:

 1. Otwórz formularz Google, którego wyniki chcesz sprawdzić.
 2. Kliknij na zakładkę „Odpowiedzi”, gdzie znajdziesz podsumowanie odpowiedzi oraz dostęp do szczegółowych danych.
 3. Możesz eksportować wyniki do arkusza kalkulacyjnego Google Sheets, aby dokładniej nimi zarządzać i przeprowadzić analizę.

Jeśli chcesz udostępnić wyniki ankiety innym osobom, możesz udostępnić dostęp do zakładki „Odpowiedzi” lub wyeksportować wyniki i udostępnić plik.

Warto przeczytać

Google Forms to potężne narzędzie do tworzenia ankiet i formularzy online, które znajduje zastosowanie zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Dzięki prostemu interfejsowi i różnorodnym opcjom dostosowywania, jest to idealne narzędzie do zbierania informacji i opinii od respondentów. Niezależnie od tego, czy prowadzisz badania marketingowe, organizujesz wydarzenie czy po prostu planujesz rodzinne spotkanie, Google Forms może Ci pomóc w zbieraniu potrzebnych danych. Po zebraniu odpowiedzi, łatwo możesz sprawdzić i udostępnić wyniki, co sprawia, że jest to kompleksowe narzędzie do zbierania i analizy danych online.

Warto również eksplorować bardziej zaawansowane funkcje Google Forms, takie jak automatyzacja działań za pomocą integracji z innymi narzędziami Google, co może znacznie ułatwić zarządzanie danymi i procesem zbierania informacji.

Wszystko to sprawia, że Google Forms stanowi cenne narzędzie zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm, które chcą efektywnie zbierać i analizować dane online.

Sprawdź koniecznie  Akcesoria biurowe