Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Black friday – kiedy wypada w 2023, promocje i co to za święto?

Black Friday to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń zakupowych na całym świecie.

To dzień, kiedy sklepy oferują niesamowite promocje, a klienci zacierają ręce, gotowi do zakupów na potęgę. W tym artykule dowiesz się, kiedy wypada Black Friday w 2023 roku, jakie promocje warto wówczas śledzić, jak Polacy obchodzą to święto, oraz jakie ciekawostki związane są z czarnym piątkiem. Przygotuj się na zakupy jakie nigdy dotąd!

Black friday – kiedy wypada w 2023, promocje i co to za święto?

Kiedy jest black friday w 2023 roku?

Black Friday w 2023 roku wypada 24 listopada, czyli zawsze po czwartku, który jest dniem Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w tym kraju Black Friday ma swoje korzenie i rozpoczęło się jako dzień po Święcie Dziękczynienia, który oznaczał oficjalny początek sezonu zakupów świątecznych.

W Polsce Black Friday również zyskuje na popularności, choć nie jest to dniem ustawowo wolnym od pracy. Niemniej jednak, liczne sklepy i marki oferują wyjątkowe promocje, które przyciągają tłumy klientów. To doskonała okazja, aby zrobić zakupy na prezent pod choinkę lub skorzystać z okazji i kupić coś dla siebie.

Black friday – promocje, których nie możesz przegapić

Black Friday to dzień, kiedy można trafić na prawdziwe perełki wśród promocji. Sklepy oferują znaczne obniżki cen na wiele produktów, począwszy od elektroniki, przez odzież, sprzęt AGD, aż po kosmetyki i zabawki. Jeśli planujesz zakupy w tym dniu, warto wcześniej zrobić listę produktów, które chcesz kupić, aby nie przegapić okazji.

Warto także śledzić oferty online, ponieważ wiele sklepów internetowych organizuje tzw. Cyber Monday, czyli dzień, kiedy można skorzystać z atrakcyjnych promocji online. To doskonała okazja, aby znaleźć produkty ze zniżkami nawet do 70%!

Warto to dokładniej przemyśleć: Płyty do zabudowy

Warto to dokładniej przemyśleć: Xbox

Zajrzyj też na: Butelki dla niemowląt – wybór najlepszego rozwiązania dla twojego dziecka

Jak obchodzimy black friday 2023 w polsce?

W Polsce Black Friday staje się coraz bardziej popularne. Sklepy przygotowują się do tego dnia już kilka tygodni wcześniej, promując swoje przyszłe oferty. W dniu Black Friday wiele sklepów otwiera swoje drzwi wcześnie rano, a niektóre nawet o północy, aby dać klientom szansę na skorzystanie z najlepszych promocji.

Klienci często zapisują się na listy mailingowe swoich ulubionych sklepów, aby otrzymywać informacje o promocjach i okazjach w pierwszej kolejności. To sprawia, że konkurencja o najlepsze produkty może być bardzo duża, dlatego warto być gotowym do szybkiego działania.

Co to jest black friday i ciekawostki związane z czarnym piątkiem

Black Friday to termin, który jest znany na całym świecie, ale nie każdy wie, skąd wziął się ten dziwny zwyczaj. Nazwa „Black Friday” miała początkowo negatywne konotacje i była używana przez policję w Filadelfii w latach 60-tych do opisania chaosu i zatłoczenia ulic w dniu po Święcie Dziękczynienia. Później jednak, termin ten zaczął być używany w pozytywnym kontekście, jako dzień rozpoczęcia zakupów świątecznych.

Ciekawostką jest również fakt, że Black Friday jest jednym z najbardziej dochodowych dni handlu detalicznego na świecie. Sklepy przygotowują się do tego dnia przez cały rok, a klienci czekają na niego z niecierpliwością, aby zdobyć najlepsze okazje.

Warto przeczytać

Black Friday to dzień, który warto zaznaczyć w kalendarzu i śledzić promocje, które wówczas pojawiają się na rynku. To doskonała okazja, aby zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupach i zrobić prezenty dla siebie i swoich bliskich. Niezależnie od tego, czy preferujesz zakupy online czy stacjonarne, Black Friday 2023 zapewni Ci mnóstwo okazji do znalezienia wymarzonych produktów ze zniżką. Nie przegap tego wyjątkowego dnia zakupów!

Sprawdź koniecznie  Szpachlowanie: cena za 1m² – ile kosztuje w 2023? – home